Mapa strony

ARNET Systemy Zabezpieczeń Elektronicznych 

Tel: 790-622-130 

 Email: kontakt@arnetsystem.pl

Kategoria:

Jak wybrać system monitoringu?

HD-SDI, HD-CVI, HD-TVI, AHD, IP? 

         W dzisiejszych czasach nadzór w postaci monitoringu jest czymś zupełnie normalnym i stosowanym bardzo często.
Dzięki monitoringowi możliwe jest sprawne obserwowanie konkretnego obszaru, jak również zapisywanie nagrań na dysku twardym w celu ich późniejszej analizy.
Jaki system monitoringu wybrać?Nasi klienci decydujący się na monitoring, bez względu czy to w Grodzisku Mazowieckim, Grójcu, Chynowie czy też Żyrardowie zostają postawieni jedynie przed dokonaniem wyboru rozdzielczości obrazu – w wersji HD czy też technologii IP. Technologia IP jest dużo skuteczniejsza, jednak wymaga dodatkowej kompresji obrazu. Mając do dyspozycji dwie różne technologie, na rynku pojawiła się nisza pomiędzy jednym a drugim rozwiązaniem. Została ona wypełniona przez sprzęt HD-SDI, HD-CVI, AHD, a także HD-TVI. Poszczególne rozwiązania posiadają ogromne różnice, jednak mają także jedną, wspólną cechę – obraz wideo w jakości HD oraz FULL HD.

HD-SDI jest wyposażone w stosunkowo słabą odporność na zakłócenia pojawiające w torze transmisji sygnału

Podstawową wersją jest format HD–SDI – pierwsza tego typu, ze standardem SMPTE 292M na kablu koncentrycznym. Jednakże przez fakt, że format ten jest na rynku od dłuższego czasu i jest on zastępowany nowymi rozwiązaniami, posiada on ograniczone wsparcie produktowe. W chwili jego wejścia na rynek nie cieszył się dużą popularnością – głównie za sprawą jego niskiej ceny.
Natomiast w momencie opracowania nowego sposobu podpięcia pod koniec 2010 roku, udało się ujednolicić wszystkie rodzaje kamer SD, IP oraz HD. Dzięki temu uzyskano transmisję obrazu bez opóźnienia. Monitoring tego typu gwarantował użytkownikom obraz w rozdzielczości 720p oraz 1080p, do odległości około 100 metrów. Obecnie jednak korzysta się z niego w mniejszym stopniu, gdyż jest zastępowany nowszymi rozwiązaniami.

HDCVI (High Definition Composite Video Interface) to technologia przesyłu danych po kablu koncentrycznym.

Monitoring typu HD–CVI (High Definition Composite Video Interface) został wprowadzony na nasz rynek przez firmę BSC. System ten jest przystosowany do nagrań w jakości HD. Ten rodzaj monitoringu pozwala na uaktualnienie już istniejącego analogowego systemu do standardów wysokiej rozdzielczości. Decydując się na HD–CVI ma się nie tylko gwarancję jakości, ale przede wszystkim oszczędności – system monitoringu tego typu jest bowiem tańszy od HD – SDI czy IP. Technologia pozwala na uzyskanie obrazu w jakości 1920H oraz 1280H – jest to duża jakość przy jednocześnie małej kompresji. Klienci decydujący się na wybór danej technologii monitoringu, mają zapewniony brak opóźnienia obrazu.

HD-TVI (High Definition Transport Video Interface) jest idealna do modernizacji istniejących systemów analogowych do HD

Ta technologia jest zupełnie nowym rozwiązaniem jednej z najbardziej znanej i cenionej na całym świecie firmy Hikvision. Z tej racji nie jest możliwe zmodernizowanie istniejącego systemu monitoringu do HD – TVI. Montaż tego rodzaju monitoringu zaleca się głównie na nowych obiektach, w których dopiero decyduje się na montaż monitoringu. System daje możliwości montażu kamer megapikselowych, które gwarantują zasięg nagrywania nawet do 500 metrów.

 Tabela przedstawia najważniejsze różnice pomiędzy poszczególnymi technologiami.

Więcej informacji znajdziesz w kategorii monitoring.

Kategoria:

Hikvision - Montaz instalacja i konserwacja na terenie GrójcaW ofercie naszej firmy znajduje się również profesjonalny montaż, konserwacja, a także naprawa telewizji przemysłowej CCCTV IP (monitoringu). Naszą flagową marką, którą proponujemy jest Hikvision, która oferuje produkty najwyższej jakości. Poszczególne komponenty i surowe normy kontroli jakości nadzorowane przez inżynierów marki, gwarantują doskonałą jakość obrazu i wykonania całego osprzętu kamer.

Rejon miast takich jak Grójec, Tarczyn, Warka, Chynów, Białobrzegi, Piaseczno oraz Warszawa to obszar naszych działań, co zapewnia kompleksowe usługi i ekspresowy dojazd techników, zarówno podczas czynności takich jak instalacja czy niezbędna modernizacja i doraźne naprawy.

Kategoria:

Cennik montażu monitoringuGrójec, Żyrardów, Piaseczno, Grodzisk Mazowiecki

 

Ceny za oferowany montaż monitoringu w Żyrardowie i innych obsługiwanych przez nas miastach na terenie województwa mazowieckiego ustalamy indywidualnie dla każdego zlecenia.

Ich wysokość uzależniona jest przede wszystkim od:

- budynku lub posesji, która ma być objęta dozorem kamer;

- klasy urządzeń oraz materiałów składających się na system monitoringu;

- wielkości i zasięgu wykonanej instalacji;

Dlatego szczegółową kalkulację cenową sporządzamy po przeprowadzeniu wizji lokalnej i podjęciu ustaleń z klientem dotyczących wyżej wspomnianych zagadnień.

Rozsądny wybór stanowi zaawansowany technologicznie sprzęt, pochodzący od wiodących na rynku producentów. Jest funkcjonalny i niezawodny. Oferuje więcej możliwości, dobrze współpracuje z innymi urządzeniami składającymi się na zestaw telewizji przemysłowej. Wiele osób próbuje zminimalizować koszty decydując się na akcesoria z niższej półki cenowej oraz samodzielny montaż. To pozorna oszczędność, gdyż takie zabiegi na ogół negatywnie odbijają się na sprawności działania monitoringu.

Skorzystanie z usług firmy ARNET to: bezpłatna wizja lokalna, rzeczowe doradztwo, fachowy montaż, konfiguracja urządzeń i sprawny serwis gwarancyjny. Każdy dotychczas zainstalowany przez nas monitoring w Grodzisku Mazowieckim i okolicznych miastach działa bez zarzutu.

Realizując zamówienia staramy się wyjść naprzeciw potrzebom klientów, dlatego proponujemy takie instalacje, które wpiszą się w ich potrzeby, także pod względem cenowym.

Przy większych zamówieniach oraz stałej współpracy przewidujemy korzystne rabaty cenowe.

 

Uwagi dotyczące naszej pracy:

  • za wszystkie prace wykonywane w dni robocze po godz. 22.00 oraz soboty, doliczamy równowartość 100% ceny (wyjątek stanowią prace rozpoczęte o godz. 16.00, które uległy przedłużeniu do godziny 22.00 na skutek zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności);
  • za wszystkie prace wykonywane w niedziele doliczamy równowartość 100% ceny;

W celu uzyskania całościowej wyceny usługi montażu monitoringu w Piasecznie, Grójcu, Grodzisku Mazowieckim i Żyrardowie, zapraszamy do kontaktu.

 Poniżej znajdują się do pobrania aktualne cenniki kamer, rejestratorów, dysków i innego osprzętu niezbędnego do wykonania monitoringu

Cennik BCS System HD-CVI+ANALOG

Cennik BCS Point - System analogowy

Cennik BCS System IP

Cennik BCS Point - System IP

Cennik Dahua Technology HD-CVI+ANALOG

Cennik Hikvision CCTV

Cennik Samsung Profi CCTV

 
Kategoria:

Telewizja przemysłowa to rozwiązanie zwiększające poczucie bezpieczeństwa

Misją firmy ARNET jest dbanie o bezpieczeństwo. Sukcesywnie wzbogacamyTelewizja przemysłowa naszą ofertę o nowe usługi, gdyż zagrożeń nieustannie przybywa, a my chcemy pomagać naszym klientom w uchronieniu się przed nimi. Montaż kamer, rejestratorów obrazu to obszar naszej działalności, na który położyliśmy szczególny nacisk i w obrębie którego rozwijamy się najprężniej. Pierwsze kroki na tym polu stawialiśmy w 2010 roku. W ciągu tych kliku lat zdobyliśmy doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie objąć monitoringiem każdy obiekt oraz posesję.

Montaż monitoringu we wszelkiego rodzaju obiektach

Siedziba firmy mieści się w Grójcu, ale pragnąc wyjść naprzeciw naszym klientom rozszerzyliśmy obszar działalności na znaczną część województwa mazowieckiego. Dlatego instalujemy kamery w Grójcu, Żyrardowie ale bez problemu przeprowadzamy montaż również w takich miejscach jak Tarczyn, Piaseczno, Żyrardów czy Grodzisk Mazowiecki.

Tworzymy systemy zabezpieczeń elektronicznych dla klientów indywidualnych oraz małych i dużych firm. Wykonujemy montaż w domach, budynkach biurowych i przemysłowych, sklepach, urzędach oraz szkołach. To coraz powszechniej stosowane rozwiązanie, gdyż pomaga w zachowaniu bezpieczeństwa nie tylko ludzi, ale i mienia. Telewizja przemysłowa działa prewencyjnie - zmniejsza ryzyko kradzieży, włamań, aktów wandalizmu.

Profesjonalna telewizja przemysłowa dopasowana do preferencji klienta

Charakter obiektu, potrzeby jego użytkowników oraz budżet jakim dysponuje klient to czynniki, które bierzemy pod uwagę Producenci Systemów Telewizji Przemysłowej -Sony, Bosch, Hikvision, BCSprzystępując do projektowania systemu monitoringu. Podczas montażu wykorzystujemy urządzenia znanych marek (Sony, Samsung, Sanyo, GeoVision, Panasonic, HQVision, Provision, Hikvision, LC Security, BCS), gdyż przesądzają one o bezawaryjnym oraz efektywnym działaniu systemu. Dokładamy starań, aby instalowana przez nas telewizja przemysłowa spełniała najwyższe standardy jakości, a przy tym miała rozsądną cenę.

W naszej ofercie znajdują się kamery analogowe (analogowe HD), które zadowolą zwolenników tradycyjnych rozwiązań oraz kamery IP o wysokiej rozdzielczości, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dysponujemy kamerami przeznaczonymi do montażu wewnątrz budynków oraz takimi, które umożliwiają monitorowanie posesji wokół objętego nadzorem obiektu.

Do montażu wykorzystujemy kamery Piaseczno o wysokiej rozdzielczości Full HD 1080 p, które gwarantują wysoką jakość oraz ostrość obrazu. Pozwalają na dostrzeżenie z dużej odległości nawet najmniejszych detali – odczytanie numerów tablicy rejestracyjnej czy rozpoznanie twarzy. Nie bez powodu z bogatej oferty wariantów telewizji przemysłowej to właśnie monitoring HD jest najczęściej wybierany przez naszych klientów.

Instalowany przez nas monitoring Piaseczno jest wyposażony w oprogramowanie, które pozwala na śledzenie otoczonego nadzorem obiektu na komputerze lub smartphonie. Montujemy zestawy telewizji przemysłowej najnowszej generacji, które posiadają nie tylko opcję zdalnego podglądu widoku kamer w internecie, ale dają również możliwość zdalnej obsługi i wyszukiwania wybranych nagrań. Znajdujące się w pakiecie rejestratory wykrywają ruch w zasięgu kamer, dzięki czemu mogą nagrywać obraz tylko w sytuacjach, gdy na monitorowanym terenie pojawia się jakaś zmiana. Daje to sporą oszczędność przestrzeni na twardym dysku.Podgląd monitorowanego obiektu na smartphonie, komputerze a także tablecie.

Szczegółowej wyceny montażu dokonujemy po bezpłatnej wizji lokalnej

Przykładowy schemat monitoringu CCTV obiektu szkolnego.Podczas bezpłatnej wizji lokalnej poznajemy potrzeby klienta oraz jego oczekiwania wobec systemu zabezpieczeń wizyjnych. Oglądamy miejsce, które ma być objęte kontrolą kamer i podejmujemy wraz z klientem uzgodnienia dotyczące klasy i parametrów urządzeń dozorowych wchodzących w skład zestawu telewizji przemysłowej. Sugerując wybór optymalnego sprzętu bierzemy pod uwagę rolę jaką ma spełniać oraz kwotę, którą klient jest gotowy przeznaczyć na jego zakup. Podczas wizji lokalnej wybieramy odpowiednie miejsca do rozmieszczenia kamery Grodzisk Mazowiecki oraz poprowadzenia kabli. Profesjonalnie wykonana instalacja jest niezawodna, ale przy tym dyskretna i estetyczna. Po odbyciu wizji lokalnej jesteśmy w stanie przeprowadzić szczegółową kalkulację kosztów związanych z montażem.

Usługę montażu monitoringu świadczymy kompleksowo

Jeśli w Grójcu, Tarczynie, Piasecznie, Żyrardowie lub Grodzisku Mazowieckim jest jakiś budynek lub obszar, o którego bezpieczeństwo chcielibyście Państwo zadbać poprzez montaż monitoringu – zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Jeśli zdecydujecie się Państwo skorzystać z naszych usług sprawnie przeprowadzimy was przez proces instalacji telewizji przemysłowej krok po kroku. Od ogólnej koncepcji, przez rzetelnie przygotowany projekt, aż po fachowy montaż i konfigurację sprzętu wchodzącego w skład zestawu. Montaż przeprowadzamy z dbałością o to, aby całość dobrze ze sobą współpracowała i funkcjonowała bez zarzutu przez wiele lat.

Sporządzona przez nas wycena systemu ma charakter całościowy. Składa się na nią koszt zakupu niezbędnych urządzeń i materiałów, wykonania instalacji oraz konfiguracji urządzeń. Nie ma żadnych dodatkowych ukrytych kosztów.

Nie jesteśmy w stanie Państwu obiecać, że zaproponowany przez nas koszt instalacji systemu telewizji przemysłowej będzie najniższy na rynku. Natomiast z powodzeniem możemy zagwarantować, że cena będzie korzystna biorąc pod uwagę wysoką klasę zastosowanych urządzeń, jak również trwałość i sprawność jak działa nasz monitoring. Grodzisk Mazowiecki oraz okolice Warszawy, to obszar, w którym prowadzimy aktywną działalność. Jeżeli interesuje Państwa monitoring Żyrardów, Grójec, to zapraszamy do współpracy i kontakt pod adresem: ul. Zastacyjna 6j l. 19, Grójec

 

Zobacz więcej z oferty firmy Arnet:
instalacje odgromowe
alarmy Piaseczno
monitoring Grójec
monitoring Piaseczno
monitoring Pruszków
monitoring Żyrardów