Mapa strony

ARNET Systemy Zabezpieczeń Elektronicznych 

Tel: 790-622-130 

 Email: kontakt@arnetsystem.pl

Kategoria:

Instalacje odgromowe są niezwykle użytecznym rozwiązaniem, które zapewnia ochronę nie tylko domownikom czy też ludziom zgromadzonym w danym miejscu, ale także wszelkiemu sprzętowi elektrycznemu. Decyzja o zamontowaniu systemu odgromowego powinna być dokładnie przemyślana. Tego typu instalacja powinna być montowana we wszelkich halach, biurowcach i podobnych, dużych budynkach. W przypadku mniejszych przestrzeni np. domów jednorodzinnych, instalacje odgromowe powinny być montowane już w momencie przekroczenia powierzchni 500 metrów kwadratowych i przypadku budynków wyższych niż 15 metrów.
Bezwzględnie powinno się stosować system odgromowy w przypadku konstrukcji łatwopalnych oraz tych zagrożonych ewentualnymi wyładowaniami. Dużo bardziej narażone na wyładowania są obiekty wysokie i położone na wzniesieniach.

Instalacje odgromowe i piorunochrony –  Warszawa, Piaseczno, Grójec, Grodzisk mazowiecki, Żyrardów

W przypadku konieczności zamontowania zewnętrznej instalacji odgromowej wcześniej powinno się zaopatrzyć budynek w instalację piorunochronną. Do jej zestawu wchodzą zwody (ułożone na dachu oraz kominach), przewody odprowadzające, umiejscowione na ścianach bocznych budynku – wymagane są minimum dwa przewody – łączące zwody z uziemieniem.
Ostatnim elementem takiego układu jest uziemienie naturalne lub sztuczne umiejscowione w ziemi. W przypadku domów jednorodzinnych za funkcję zwodów uznaje się również blachę dachową – jednakże jeżeli posiada ona przynamniej 0,5 milimetra grubości, a także jest położona na niepalnej powierzchni.

Za naturalne elementy instalacji odgromowej uznaje się zbrojenia żelbetonowe w pokryciu dachu oraz elementy wykonane z metalu, które wystają ponad dach. Normy uznają także zbrojenia żelbetonowe w ścianach oraz fundamentach budynku, jak i stalowe słupy nośne. Właściwe dla norm są także uziomy naturalne i zaliczają one między innymi metalowe elementy podziemne budynku, metalowe elementy rurociągów wodnych, jak również uziemienia sąsiednich budynków.

 

Budynki mieszkalne - jednorodzinne

W trakcie przygotowania...

 

Budynki mieszkalne - wielorodzinne

W trakcie przygotowania...

 

Budynkki drewniane

W trakcie przygotowania...

 

Budynki użyteczności publicznej

W trakcie przygotowania...

Kategoria:

Instalacje odgromowe posiadają szczegółowe i restrykcyjne normy, które muszą być bezwzględnie przestrzegane. Nasza firma w trosce o jakość świadczonych usług zachowuje wszelkie normy, sprawiając, że są one profesjonalne i bezpieczne.

Normy instalacji odgromowych

Podstawową normą dotyczącą ogólnej ochrony w instalacjach odgromowych jest norma PN-EN 62305 – 1:2008. Norma dotyczy ogólnych wymagań dotyczących ochrony instalacji odgromowej, które odnoszą się do obiektów, jak również ich instalacji, zawartości oraz osób i usług związanych z danym obiektem. Norma ta nie dotyczy jednak urządzeń kolejowych, pojazdów, rurociągów wysokociśnieniowych, a także rurociągów. Norma określa również podstawowe parametry prądu piorunowego, jak również jego skutki działania w zależności od danego obiektu.

Drugą normą dotyczącą zarządzania ryzykiem w instalacjach odgromowych jest norma PN-EN 62305 – 2:2008. Norma ta związana jest przede wszystkim z oszacowaniem ryzyka, które spowodowane jest z wyładowaniem piorunów. Przewiduje ona również dwa rodzaje uderzeń – bezpośrednio w budynek oraz jako wyładowania w ich okolicy. Dzięki temu możliwe jest przewidzenie ryzyka i oszacowanie jego ewentualnych skutków.

Trzecia norma dotyczy uszkodzeń fizycznych obiektów budowlanych oraz zagrożenia życia – jest to norma PN–EN 62305 – 3:2009. Norma zawiera szczegółowe informacje dotyczące ochrony zarówno obiektów przed ewentualnymi uszkodzeniami fizycznymi, jak również istotę ochrony życia osób w nich przebywających. Norma ta uwzględnia także wszelkie przepisy z zakresu konserwacji oraz przeglądu instalacji odgromowej.

Czwarta norma dotyczy urządzeń elektrycznych oraz elektroniki w danym obiekcie – jest to norma PN-EN 62305 – 4:2009. Norma ta odnosi się przede wszystkim do głównych zasad projektowania, wykonana, sprawdzania, utrzymania oraz testowania systemu odgromowego przed oddziaływaniami piorunów – na urządzenia zarówno elektryczne, jak i wewnętrzne elektryczne. Szczegółowo została ona opisana w zakresie tematyki związanej z uziemieniem wyładowań elektrycznych.

Kategoria:

          Firma ARNET oferuje klientom najlepsze instalacje odgromowe dostępne na rynku. LPS France Paraton@irProponujemy naszym klientom produkty LPS France.

          Firma posiada kilkadziesiąt lat doświadczenia, a przy tym ciągle modernizuje i bada swoje systemy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom najlepszy dostępny produkt na rynku europejskim. Doświadczenie w pracy z tymi syatemami, pozwala nam świadczyć usługi najwyższej jakości.

          Instalacja, jaką oferujemy naszym klientom – ELLIPS bądź Paraton@ir stosowana jest we Francji  od 1995 roku i jest ciągle udoskonalana. Począwszy od 2011 roku, system uzyskał odpowiednie certyfikaty, na których mocy może być instalowany na terenie całej UE. Trzeba podkreślić, że systemy tego typu są najskuteczniejsze na rynku i zapewnia odpowiednie zabezpieczenie dla domów prywatnych, obiektów wieko powierzchniowych, punktów użyteczności publicznej oraz firm. My natomiast proponujemy systemy ELLIPS oraz Paraton@ir mieszkańcom Warszawy, Piaseczna, Grójca, Żyrardowa, Grodziska Mazowieckiego i pozostałym mieszkańcom i firmom z województwa mazowieckiego.

 

Zewnętrzne ochrona odgromowa

 

Głowica wraz z licznikiem wyładowań   System, jaki oferujemy naszym klientom, może być skutecznie stosowany wraz z tradycyjnymi, montowanymi do tej pory. Jego dużą zaletą jest brak konieczności zewnętrznego zasilania. Głowica instalacji jest narzędziem niezwykle wyjątkowym, posiada bowiem więcej niż jedno aktywne ostrze odgromowe. Na głowicy może zostać umieszczone max 4 ostrza aktywne. Chcąc zakupić systemy trzeba pamiętać o tym, że instalacja powinna zabezpieczać nie tylko szczyt dachu, ale całą jego konstrukcję, powinna łączyć wszystkie elementy znajdujące się na dachu.

Dysponujemy szerokim asortymentem osprzętu odgromowego.  Projektujemy systemy dla każdego obiektu indywidualnie, zapewniając bezpieczeństwo w późniejszym użytkowaniu.

          Instalacja odgromowa, jaką montujemy na zlecenie naszych klientów, jest najprostszą i najbardziej estetyczną tego typu konstrukcją. Do tego jest on niezwykle skuteczny. Montowane przez nas systemy spełniają normy EN PN 62305, dzięki czemu zapewniają skuteczną ochronę odgromową.

          Tego typu instalacja jest wykorzystywana w ponad 50 krajach w Europie. Jest ona także montowana w Ameryce, Afryce oraz w Azji gdzie spełnia wszelkie wymagania ochrony przeciw burzowej w sektorze budowlanym i przemysłowym.

 

Instalacje wykonujemy głównie na terenie Grójca, Piaseczna, Żyrardowa, Grodziska Mazowieckiego, Warszawy a także na terenie całej Polski.

Zobacz więcej z oferty firmy Arnet:
monitoring
alarmy i systemy alarmowe

Kategoria:

Koncepcja ochrony odgromowej.

          Instalacja odgromowa powinna być odpowiednio zaprojektowana. Musi ona stanowić optymalne połączenie rozwiązań, mając na uwadze wszelkie informacje techniczne, a także ekonomiczne. Ogólne zasady budowania instalacji odgromowej zawarte zostały w normie PN-EN 62305-4.
Urządzenia, jakie są zamontowane wewnątrz budynku (głównie te podpięte do sieci elektrycznej) dzięki instalacji odgromowej, są chronione przed negatywnymi skutkami wyładowań.
System tego typu pozwala również zapobiec uszkodzeniom w przypadku np. stanu nieustalonego w sieci energetycznej.

          Każdy projekt systemu odgromowego powinien być konstruowany indywidualnie. Właśnie dlatego dokładnie sprawdzamy i doradzamy naszym klientom w tym zakresie.

          Każde pomieszczenie może bowiem zostać narażone na różne stężenie LEMP (czyli różny poziom impulsu elektromagnetycznego).
Skuteczna ochrona budynku zależna jest przede wszystkim od odpowiedniego projektu. Dopiero później, po konsultacjach możliwe jest przystąpienie do montażu systemu odgromowego.

          Dzięki indywidualnemu podejściu każdy stworzony przez nas system jest indywidualnie dopasowany do zapotrzebowania naszych klientów.

Kategoria:

ARNET jako firma dbająca kompleksowo o zabezpieczenie rozmaitych typów budynków i terenów otwartych, LPS Franceskupia swoje działania także na systemach instalacji odgromowej. Oferujemy montaż, oraz działania takie jak konserwacja czy naprawa aktywnych instalacji odgromowych / piorunochronów, bazując głównie na produktach cenionej francuskiej marki LPS France, produkującej doskonale dopracowane systemy odgromowe i prewencyjne ELLIPS i Paraton@ir .

Ta znana na świecie marka proponuje rewelacyjne rozwiązania, które stale udoskonala i dba o ich jak najbardziej prężny rozwój. Autorskie rozwiązania w ochronie odgromowej, przepięciowej czy wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami szturmowo - burzowymi są dopracowane w detalach i wyjątkowo skutecznie zapewniają ochronę.