Mapa strony

ARNET Systemy Zabezpieczeń Elektronicznych 

Tel: 790-622-130 

ARNET
Kategoria:

            Bezpieczeństwo urządzeń BCS, czyli sprzętu do monitoringu wizyjnego oraz telewizji przemysłowej, stanowi Bezpieczeństwo urządzeń BCSbardzo istotną kwestię. Od prawidłowego funkcjonowania rejestratorów czy kamer sieciowych zależy bowiem skuteczna ochrona mienia i ludzi. Należy mieć na uwadze, że każde urządzenie podłączone do internetu, w tym również typu BCS, jest narażone na ataki hakerów. Jak się przed nimi ustrzec? Poniżej przedstawiamy zasady, których przestrzeganie znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia ataku.

Zmiana hasła w rejestratorze

            Głównym działaniem pozwalającym zabezpieczyć sprzęt i powstrzymać ataki na urządzenia BCS, jest zmiana haseł użytkowników. Należy zmienić hasło domyślne i ustawić silne, skomplikowane hasło, najlepiej składające się zarówno z dużych i małych liter, jak i cyfr oraz znaków specjalnych.

ARNET
Kategoria:

Montaż systemów alarmowych Satel na terenia Grójca, Warki i Piaseczna        Wysokiej jakości alarmy domowe to w obecnych czasach jeden z najpewniejszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa w domu. Coraz częściej na alarmy decydują się nie tylko właściciele nowoczesnych domów jednorodzinnych i mieszkań, ale również starszych bloków, budynków i sklepów. Systemy alarmowe posiadają wiele zalet. Poniżej wymieniamy najważniejsze z nich.

          Po pierwsze: bezpieczeństwo

         Podstawową cechą, jaką powinien wyróżniać się system alarmowy, jest rzecz jasna zapewnienie bezpieczeństwa poprzez sygnalizację nieuprawnionego wejścia do biura, magazynu, domu czy mieszkania. To jednak nie wszystkie zalety alarmów domowych. Urządzenia mogą też ostrzegać domowników o nawet niewielkim przekroczeniu dopuszczalnych norm stężenia czadu i gazu, a w przypadku wykrycia zagrożenia, alarmują o zaistniałej sytuacji. Nowoczesne systemy mogą nawet w takim przypadku uruchomić wentylację w danym pomieszczeniu.

arnet
Kategoria:

         Kamery monitoringu (wewnątrz i na zewnątrz budynków) to jeden z podstawowych systemów, które instalujeMożliwości nowoczesnego monitoringu wizyjnego się w celu zapewnienia bezpieczeństwa mienia i ludzi. Szczególną zaletą tego typu ochrony jest jej prewencyjny charakter. Systemy monitoringu nie tylko umożliwiają wykrycie sprawców napadu czy rabunku, ale przede wszystkim odstraszają potencjalnych złodziei. Jest to doskonały sposób zarówno na ochronę mienia firmy, jak i prywatnego domu.

Nowoczesne systemy monitoringu

Obecnie dostępne są kamery analogowe HD lub IP (o wyższej rozdzielczości), które pozwalają uchwycić wiele istotnych detali, w tym zarejestrować twarze czy numery rejestracyjne samochodu. Taki obraz można, dzięki zapisowi w lepszej rozdzielczości, powiększać i analizować punkt po punkcie w danym ujęciu. Dodatkowo, jeśli  zachodzi taka potrzeba, można zainstalować bardziej innowacyjne rozwiązania, takie jak kamery szybkoobrotowe lub ukryte.

ARNET
Kategoria:

Co warto wiedzieć przed montażem systemu alarmowego w domu?           Najlepsze, nowoczesne systemy alarmowe są niezwykle czułe, doskonale się prezentują pod względem estetycznym, a przy tym są proste w obsłudze i funkcjonalne. Wybierając konkretny sprzęt, warto jednak postawić na ten, który jest produkowany przez renomowanych producentów i spełnia wszystkie wymagane normy i homologacje. Należy przy tym wiedzieć, że współczesne systemy alarmowe i antywłamaniowe:

- mogą być monitorowane przez profesjonalną agencję ochrony;
- dają możliwość obsługi przez internet lub telefon;
- mają funkcję powiadamiania przez SMS;
- pozwalają także na instalacje przycisków służących do szybkiego wezwania pomocy.

Przygotowanie projektu systemu alarmowego
Nie istnieje jeden idealny i uniwersalny system alarmowy. Projektuje się go zawsze indywidualnie, biorąc pod uwagę wszelkie dane dotyczące konkretnego budynku, w tym:

Artur Puzyrkiewicz
Kategoria:

          Piorunochron ma za zadanie chronić budynek przed porażeniem będącym następstwem Jak się schroinić podczas burzywyładowania atmosferycznego. Przyjmuje on na siebie i odprowadza do ziemi energię pioruna. Dlatego też ochrona odgromowa to niewątpliwie jeden z najbardziej podstawowych elementów zabezpieczenia domu. Mimo iż obecnie nie ma obowiązku instalowania piorunochronów na każdym budynku, warto pomyśleć o nim nawet w zwykłych, nie najwyższych domach mieszkalnych. Koszty takiej inwestycji - w porównaniu z ewentualnymi stratami, jakie może wyrządzić burza - są minimalne.
Gdzie instaluje się piorunochron?
Bez wątpienia instalacje odgromowe są konieczne we wszelkich budowlach o dużej powierzchni, ale także w domach jednorodzinnych (szczególnie w obiektach o wysokości przewyższającej 15 metrów i powierzchni powyżej 500m2). Znaczenie ma także to, gdzie umiejscowiony jest budynek oraz z jakich materiałów został wykonany. Pod uwagę przy ocenie ewentualnego zagrożenia bierze się także sąsiedztwo innych zabudowań i warunki topograficzne danego miejsca.

Design by: www.diablodesign.eu