Mapa strony

ARNET Systemy Zabezpieczeń Elektronicznych 

Tel: 790-622-130 

 Email: kontakt@arnetsystem.pl

arnet

          Dawniej, żeby czuć się bardziej bezpiecznie, na okoliczność nieobecności w domu prosiliśmy o Wybór kamer - Czym należy się sugerować przy wyborze kamer do monitoringu?czujność osoby mieszkające w sąsiedztwie. Jednak czasy się zmieniły i w obliczu wciąż narastających zagrożeń sytuacja wymusiła na nas konieczność sięgnięcia po pewniejsze
rozwiązania, niż nadzór życzliwego sąsiada.

          Firma ARNET od wielu lat zajmuje się instalowaniem zabezpieczeń w różnego rodzaju obiektach. Dlatego zmiana tendencji w tym obszarze jest dla nas mocno zauważalna. Kiedyś zdecydowana większość naszych zleceń dotyczyła montażu systemów alarmowych w Grójcu i innych miastach na obsługiwanym przez nas terenie. Jednak w ostatnim czasie zaobserwowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania wśród klientów prywatnych monitoringiem w Piasecznie i Żyrardowie.

Klienci, u których montujemy systemy alarmowe często zadają nam pytania dotyczące wyboru odpowiedniej kamery. Interesują się kontrolą wizyjną, ponieważ pragną kompleksowej ochrony, ale nie wiedzą na jaki sprzęt powinni się zdecydować, aby inwestycja była trafiona. To dosyć złożona kwestia, a jednocześnie fundamentalna dla sprawnego działania zainstalowanego systemu dozoru.

 

Dobór optymalnej kamery

Wiele osób wybiera kamerę sugerując się obowiązującymi trendami, bądź niską ceną urządzenia. Tymczasem monitoring spełnia swoje zadania tylko wtedy, gdy jest dopasowany do indywidualnych potrzeb jego użytkowników. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy rozważyć kilka istotnych zagadnień:

ü  kamera będzie instalowana wewnątrz budynku, czy na jego fasadzie?

ü  jak duży jest teren, który ma być objęty dozorem?

ü  jak dobrze jest on oświetlony?

ü  czy panują tam trudne warunki? (wilgoć, pył)

ü  jak bardzo szczegółowy powinien być obraz pokazywany przez kamerę?

ü  czy potrzebna jest kamera z dużą rozdzielczością?

ü  jaka kwota może być przeznaczona na instalację monitoringu?

Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą w określeniu jakie parametry powinna posiadać kamera. Taki rodzaj doprecyzowania stanowi konieczność, ponieważ na rynku jest ogromny wybór tego rodzaju sprzętu. Bez zawężenia obszaru poszukiwań znalezienie rozstrzygnięcia będzie szalenie trudne.

Sporo ostatnio zrealizowanych przez nas instalacji monitoringu w Żyrardowie dotyczyła montażu kamer na zewnątrz. Z doświadczenia wiemy, że wiele osób ma tendencję do lekceważenia klasy szczelności urządzenia (wodoszczelności i pyłoszczelności). Dlatego uczulamy na tę kwestię, bo kamera mało odporna na działanie czynników atmosferycznych nie będzie długo służyć, w sytuacji gdy jest notorycznie wystawiona na ich oddziaływanie.

Kamery analogowe czy kamery IP?

Niezaprzeczalną zaletą systemu monitoringu CCTV jest niewygórowana cena, prostota montażu i użytkowania. Do wad można zaliczyć brak możliwości dalszej rozbudowy instalacji i konieczność kładzenia kabli. Mimo to nadal posiada on duże grono zwolenników, gdyż to tradycyjne, sprawdzone rozwiązanie. Często instalujemy analogowe kamery w Grodzisku Mazowieckim i Piasecznie w różnego rodzaju obiektach przemysłowych, a ich użytkownicy bardzo je chwalą za stabilność odbioru.

Oczywistym walorem monitoringu IP jest możliwość ucieczki przed uciążliwym okablowaniem, ale na pierwszym miejscu długiej listy zalet znajduje się technologiczne zaawansowanie tego systemu. Kamery sieciowe to doskonałe parametry techniczne, lepsza jakość obrazu, większa rozdzielczość. No i możliwość bezpośredniego podłączenia do komputera. Doskonale sprawdzają się w systemach wizyjnych zakładanych w celu nadzorowania rozległych terenów oraz gdy sytuacja wymaga, aby obraz był bogaty w detale.

Wielokrotnie instalowaliśmy tak nowoczesne kamery w Grójcu. Teraz nasi klienci mają możliwość odbierania obrazu na komputerze z dowolnie wybranego miejsca, co jest niebywale wygodne.

Minusem monitoringu sieciowego jest skomplikowany montaż oraz konfiguracja. Jednak korzystając z usług profesjonalnych firm - takich jak ARNET, ta sprawa przestaje być przeszkodą, gdyż w ramach świadczonych usług wyręczamy klientów na tym polu.

Często problematyczna bywa również cena, ale kamery IP zapewniają tak wiele możliwości, że naprawdę warto rozważyć zakup tego sprzętu. Tym bardziej, że spektrum ich wykorzystania jest bardzo szerokie.

Dopasowanie kamery pod kątem zastosowania

ü Monitoring w firmie – wymaga zainstalowania kamer w środku i na zewnętrznej stronie budynku. Ich rola polega na zabezpieczeniu obiektu przed wtargnięciem niepowołanych osób oraz aktami wandalizmu, gdyż widok tych urządzeń nie na wszystkich działa odstraszająco. Dobrze sprawdzą się kamery przemysłowe odporne na działanie czynników pogodowych i uszkodzenia.

ü Monitoring w biurze – czasem ma wymiar ochronny, czasem pełni funkcję kontrolną. W takich okolicznościach najlepiej stają na wysokości zadania kamery IP – kopułkowe lub obrotowe. Gwarantują dobrą jakość obrazu, obejmują nadzorem całe pomieszczenie.

ü Monitoring w sklepie – z uwagi na podwyższone ryzyko włamań warto pokusić się o zainstalowanie kilku kamer, aby móc monitorować obszar przed budynkiem, kasę oraz pozostałą powierzchnię sklepu. Dobry wybór stanowi kamera obrotowa, która omiata całe pomieszczenie, bez względu na jego wielkość. Zainstalowany sprzęt powinien mieć na tyle dobre parametry, aby możliwe było rozpoznanie twarz sprawcy ewentualnej kradzieży.

ü Monitoring w domu – pełne bezpieczeństwo gwarantuje system monitoringu składający się ze sprzętu wysokiej klasy, zainstalowany na zewnątrz i w środku. Im większy teren kamery obejmują swoim zasięgiem, tym lepsza ochrona. Kamery IP dają możliwość odbierania obrazu na komputerze lub smartphonie. Dostępne są niewielkie, subtelne modele, które nie będą zakłócać domowej aranżacji.

ü Monitoring na parkingu – muszą to być wytrzymałe kamery, odporne na niszczycielskie działanie wilgoci, temperatury, zanieczyszczeń. Aby dawały pełną ochronę powinny być wyposażone w detektory ruchu i diody. Z nimi kontrola jest równie skuteczna w dzień, jak i w nocy.

ü Monitoring w szkole, przedszkolu – w obecnych czasach nadzorem często obejmuje się także tego rodzaju miejsca. W takich warunkach właściwe będą kamery sieciowe. Mają niewielkie rozmiary, są dyskretne, ale zapewniają wysokiej jakości odbiór. Mogą to być kamery kopułkowe z możliwością regulacji kąta widzenia obiektywu. Ta opcja pozwala na nadzorowanie tylko wybranych obszarów, dzięki czemu dzieci oraz młodzież będą miały prywatność w tych sytuacjach, w których jest ona wymagana.

Warto jasno zdefiniować swoje potrzeby i pod tym kątem zaplanować całą instalację. Można na własną rękę przeprowadzić rekonesans lub zgłosić się do doświadczonej firmy działającej w branży systemów zabezpieczeń.

Firma ARNET służy klientom fachowym doradztwem. Podczas bezpłatnej wizji lokalnej obejrzymy teren lub obiekt, który należy objąć nadzorem kamer i zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązania. Szczegółową wycenę jesteśmy w stanie przeprowadzić dopiero po ustaleniu, jak ma wyglądać system monitoringu. Możliwe jest jednak orientacyjne wyliczenie kosztu usługi w oparciu o nasz cennik.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie montażu monitoringuGrójcu, Piasecznie, Żyrardowie, Grodzisku Mazowieckim.

 

Więcej informacji znajdziesz w kategorii monitoring.