Mapa strony

ARNET Systemy Zabezpieczeń Elektronicznych 

Tel: 790-622-130 

 Email: kontakt@arnetsystem.pl

arnet

W naszej codziennej pracy często doradzamy klientom w kwestiach związanych z wyborem Western Digital Corporation – jeden z największych na świecie producentów dysków twardych.najkorzystniejszych urządzeń do zakładanych przez nas systemów monitoringu w Grójcu i innych miastach w regionie. Każdorazowo namawiamy na zakup sprzętu szanowanych firm, z mocnym akcentem na solidny twardy dysk dedykowany do pracy w rejestratorach.

Czy różni się specjalistyczny dysk od zwykłego?

Dyski przeznaczone do systemów monitoringu są przystosowane do pracy w trybie ciągłym - 24 godziny na dobę, nawet w trudnych warunkach. Wykonano je z lepszej jakości materiałów, posiadają udoskonaloną budowę, dzięki czemu mają dłuższą żywotność, niż standardowe dyski. Tak dobrej klasy urządzenia są objęte 3 – letnią gwarancją producenta. Warto wspomnieć o ich energooszczędności oraz korzystnej cenie, która nie różni się znacząco od tej ustalonej za zwykły napęd.

Wykonane przez nas instalacje monitoringu w Piasecznie stanowią najlepsze potwierdzenie, że tylko profesjonalny dysk gwarantuje wartościowy zapis. Nawet dobrej jakości kamery i rejestrator nie uratują sytuacji, jeśli w skład systemu wchodzi zwykły napęd, który nie jest w stanie podołać postawionym przed nim zadaniom, ponieważ docelowo został przystosowany do innych zastosowań.

 

Jakie parametry powinien posiadać dobrej jakości dysk do monitoringu?

Dobór konkretnych parametrów dysku jest uzależniony przede wszystkim od możliwości rejestratora i oczekiwań względem jakości zapisu. Najlepsze napędy mają pojemność 4TB, interfejs SATA 6Gb/s, pamięć cache 64MB, prędkość obrotową 7200 obr./min. Dodatkowo każdy z producentów wyposaża swoje produkty w autorskie oprogramowanie, które: zapobiega pikselizacji, ogranicza utratę klatek, posiada czujniki wibracji pozwalające na wychwycenie drgań i automatyczną poprawę położenia głowicy.   

Obecnie sklepy oferują taką mnogość produktów, że podjęcie decyzji jest wyjątkowo trudne, zwłaszcza dla osób, które nie dysponują branżową wiedzą. Dlatego firma ARNET wspiera swoich klientów fachową poradą w zakresie dopasowania sprzętu do instalowanego monitoringu w Grodzisku Mazowieckim i innych miastach na terenie województwa. Podpowiadamy sprawdzone urządzenia w przystępnej cenie. Pracujące wydajnie, cechujące się niskim współczynnikiem awaryjności. Nie bez powodu cieszymy się opinią lidera w dziedzinie montażu kamer w Żyrardowie, Piasecznie, Grójcu i Grodzisku Mazowieckim.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą systemów alarmowych i instalacji odgromowych.