Mapa strony

ARNET Systemy Zabezpieczeń Elektronicznych 

Tel: 790-622-130 

 Email: kontakt@arnetsystem.pl

arnet

Kiedyś systemy monitoringu instalowaliśmy głównie jako element ochrony przed włamaniami. Obecnie ta forma dozoru posiada nieco inny wymiar. Klienci zamawiają u nas montaż kamer w Grodzisku Mazowieckim i Żyrardowie oraz taką konfigurację sprzętu, aby mogli na bieżąco monitorować sytuację w domu. Dzięki temu będąc w pracy mogą sprawdzić, czy dzieci bezpiecznie dotarły do domu po zakończeniu nauki w szkole, bądź czy pies nadmiernie nie rozrabia korzystając z ich nieobecności.

Wielu klientów, u których zakładaliśmy kamery w Grójcu oraz Piasecznie korzysta już z takiego rozwiązania i bardzo je sobie chwali. Koszt usługi nie jest wygórowany, zwłaszcza że w zamian otrzymują komfort psychiczny wynikający z możliwości osobistego skontrolowania, czy wszystko jest w porządku.

Aby możliwy był podgląd widoku z zainstalowanych kamer, należy wykonać następujące kroki:

 

1 krok – połączenie rejestratora z routerem za pomocą kabla UTP (w sytuacji, gdy komputer jest podłączony do linii telefonicznej za pośrednictwem modemu USB, należy go wymienić na router, a następnie odpowiednio skonfigurować).

2 krok – konfiguracja połączenia lokalnego, aby możliwy był odbiór obrazu na komputerze podpiętym do tego samego routera co rejestrator. W tym celu należy rejestrator podłączyć do monitora lub telewizora, aby uzyskać dostęp do ustawień sieciowych urządzenia i wpisać następujące dane: adres IP rejestratora (zgodnie z ustawieniami sieci lokalnej) port (domyślny port interfejsu oraz porty służące do transmisji audio i video – zależne od rejestratora), maska podsieci, adres IP bramy sieciowej (adres routera). Większość rejestratorów stwarza możliwość przeprowadzenia logowania poprzez przeglądarkę internetową (Microsoft Internet Explorer). Jeśli więc pojawi się strona z panelem logowania - to znak, że powiązanie się udało. Wówczas trzeba wpisać login i hasło (zawarte w instrukcji rejestratora). Po uzyskaniu dostępu po raz pierwszy przeglądarka będzie chciała zainstalować formant Activex. Należy jej na to pozwolić. Po prawidłowym wprowadzeniu wszystkich ustawień na komputerze powinien znajdować się widok z kamer.

3 krok – konfiguracja sieci Internet, aby można było śledzić obraz z dowolnie wybranego miejsca. W tym celu należy przekierować pojedyncze, niezbędne porty na adres IP routera (można znaleźć tę funkcję w ustawieniach zaawansowanych).

W celu zapewnienia klientom jak największej wygody firma ARNET świadczy usługi kompleksowo. Proponowana przez nas instalacja monitoringu w Grójcu, Piasecznie i innych miastach na obszarze województwa to sumienna wizja lokalna, przemyślany projekt systemu i profesjonalny montaż. Klienci, którzy nie są dobrze obeznani z zagadnieniami technicznymi, mogą nam zlecić instalację monitoringu w Żyrardowie lub w sąsiadującym z nim mieście, połączoną z odpowiednim ustawieniem wszystkich podłączonych urządzeń

 

 

opis

Więcej informacji znajdziesz w kategorii kamery.