Mapa strony

ARNET Systemy Zabezpieczeń Elektronicznych 

Tel: 790-622-130 

 Email: kontakt@arnetsystem.pl

ARNET

Montaż systemów alarmowych Satel na terenia Grójca, Warki i Piaseczna        Wysokiej jakości alarmy domowe to w obecnych czasach jeden z najpewniejszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa w domu. Coraz częściej na alarmy decydują się nie tylko właściciele nowoczesnych domów jednorodzinnych i mieszkań, ale również starszych bloków, budynków i sklepów. Systemy alarmowe posiadają wiele zalet. Poniżej wymieniamy najważniejsze z nich.

          Po pierwsze: bezpieczeństwo

         Podstawową cechą, jaką powinien wyróżniać się system alarmowy, jest rzecz jasna zapewnienie bezpieczeństwa poprzez sygnalizację nieuprawnionego wejścia do biura, magazynu, domu czy mieszkania. To jednak nie wszystkie zalety alarmów domowych. Urządzenia mogą też ostrzegać domowników o nawet niewielkim przekroczeniu dopuszczalnych norm stężenia czadu i gazu, a w przypadku wykrycia zagrożenia, alarmują o zaistniałej sytuacji. Nowoczesne systemy mogą nawet w takim przypadku uruchomić wentylację w danym pomieszczeniu.

 

Specjalne funkcje alarmów

          Dostępne na rynku domowe systemy alarmowe, spełniają też wiele innych funkcji. Mogą na przykład sygnalizować pożar czy też zalanie domu wodą. Systemy wyposażone w specjalne opaski udarowe oraz przyciski alarmowe mogą z kolei zaalarmować właściciela o konieczności pomocy starszej osobie, która została sama w domu.

Szeroki wybór urządzeń

         Jak można więc zauważyć, alarmy domowe posiadają mnóstwo zalet. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń tego rodzaju, co sprawia, że niekiedy trudno jest zdecydować się na konkretny model, który zostanie zainstalowany. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając alarm?

Wybieramy system alarmowy


Przede wszystkim weźmy pod uwagę funkcje urządzenia. Zastanówmy się, które cechy są niezbędne, a z których raczej nie będziemy korzystać. Alarm powinien też posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Poczytajmy opinie na temat danego modelu. Patrzmy również na doświadczenie i solidność firmy, która zainstaluje urządzenie. Od jej fachowości zależy sprawne działanie sprzętu, a tym samym – bezpieczeństwo domowników. Pamiętajmy, że prawidłowo zaprojektowany i zamontowany system alarmowy to skuteczna ochrona antywłamaniowa dla każdego lokum. Warto więc zaufać profesjonalistom.