Mapa strony

ARNET Systemy Zabezpieczeń Elektronicznych 

Tel: 790-622-130 

 Email: kontakt@arnetsystem.pl

Instalacje odgromowe są niezwykle użytecznym rozwiązaniem, które zapewnia ochronę nie tylko domownikom czy też ludziom zgromadzonym w danym miejscu, ale także wszelkiemu sprzętowi elektrycznemu. Decyzja o zamontowaniu systemu odgromowego powinna być dokładnie przemyślana. Tego typu instalacja powinna być montowana we wszelkich halach, biurowcach i podobnych, dużych budynkach. W przypadku mniejszych przestrzeni np. domów jednorodzinnych, instalacje odgromowe powinny być montowane już w momencie przekroczenia powierzchni 500 metrów kwadratowych i przypadku budynków wyższych niż 15 metrów.
Bezwzględnie powinno się stosować system odgromowy w przypadku konstrukcji łatwopalnych oraz tych zagrożonych ewentualnymi wyładowaniami. Dużo bardziej narażone na wyładowania są obiekty wysokie i położone na wzniesieniach.

Instalacje odgromowe i piorunochrony –  Warszawa, Piaseczno, Grójec, Grodzisk mazowiecki, Żyrardów

W przypadku konieczności zamontowania zewnętrznej instalacji odgromowej wcześniej powinno się zaopatrzyć budynek w instalację piorunochronną. Do jej zestawu wchodzą zwody (ułożone na dachu oraz kominach), przewody odprowadzające, umiejscowione na ścianach bocznych budynku – wymagane są minimum dwa przewody – łączące zwody z uziemieniem.
Ostatnim elementem takiego układu jest uziemienie naturalne lub sztuczne umiejscowione w ziemi. W przypadku domów jednorodzinnych za funkcję zwodów uznaje się również blachę dachową – jednakże jeżeli posiada ona przynamniej 0,5 milimetra grubości, a także jest położona na niepalnej powierzchni.

Za naturalne elementy instalacji odgromowej uznaje się zbrojenia żelbetonowe w pokryciu dachu oraz elementy wykonane z metalu, które wystają ponad dach. Normy uznają także zbrojenia żelbetonowe w ścianach oraz fundamentach budynku, jak i stalowe słupy nośne. Właściwe dla norm są także uziomy naturalne i zaliczają one między innymi metalowe elementy podziemne budynku, metalowe elementy rurociągów wodnych, jak również uziemienia sąsiednich budynków.

 

Budynki mieszkalne - jednorodzinne

W trakcie przygotowania...

 

Budynki mieszkalne - wielorodzinne

W trakcie przygotowania...

 

Budynkki drewniane

W trakcie przygotowania...

 

Budynki użyteczności publicznej

W trakcie przygotowania...