Mapa strony

ARNET Systemy Zabezpieczeń Elektronicznych 

Tel: 790-622-130 

 Email: kontakt@arnetsystem.pl

Monitoring domu jest jednym z najlepszych sposobów na skuteczną ochronę mienia. Montaż monitoringu w Piasecznie z podglądem na telefonJego obecność znacząco zwiększa poczucie bezpieczeństwa dobytku, zwłaszcza w czasie nieobecności domowników. Do kluczowych elementów monitoringu należą kamery, które powinny być odpowiednio dopasowane do specyfiki systemu. Poszczególne rozwiązania różnią się zarówno jakością oraz ceną, jak i parametrami technicznymi.

Zastosowanie kamer do monitoringu domu

Nowoczesny monitoring domu to rozbudowany system, który zapewnia podgląd nieruchomości z praktycznie dowolnego miejsca na świecie.

Na jego infrastrukturę składa się określona liczba kamer, śledzących różne części obiektu oraz rejestrujących nagrania zapisywane na dysku twardym. Materiał ten jest utrwalany, dzięki czemu można go odtworzyć i wykryć obecność intruzów lub inne sytuacje stwarzające zagrożenie dla posesji. Sprawność i wygodę takiego systemu znacząco ułatwia możliwość ustawienia nagrywania wyłącznie w reakcji na ruch. Obecnie większość kamer do monitoringu dysponuje wbudowanymi czujnikami, dzięki czemu rejestrują materiał wyłącznie w koniecznych momentach. W ten sposób zaoszczędzić można miejsce na dysku twardym, a także ułatwić przeglądanie nagrań realizowanych w krótszych odcinkach. Rozwiązanie to pozwala tym samym na szybsze odnalezieni zapisu fragmentu, który zarejestrowany został po konkretnym zdarzeniu - np. próbie włamania.

Parametry kamery do monitoringu domu

Wybierając kamery przemysłowe, należy zwrócić uwagę na typ obudowy. Urządzenia te eksploatowane są w warunkach zewnętrznych, dlatego muszą wykazywać odporność na zmienne temperatury oraz czynniki pogodowe. Najlepszym rozwiązaniem będą modele z obudową zewnętrzną IP66, która gwarantuje pożądaną wytrzymałość na wilgoć. Jeżeli montaż kamer ma być przeprowadzony wokół domu, należy wybierać urządzenia z szerokim kątem widzenia. Im wyższa ogniskowa, tym węższy kąt widzenia. W praktyce oznacza to, że kamera z ogniskową 2,8 mm będzie w stanie objąć szerszy obraz niż model z ogniskową 3,6 mm. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę również obecność wbudowanego promiennika podczerwieni, a także jego zasięg. Ma to znaczenie w sytuacji, gdy kamery mają rejestrować obraz w nocy i nie mają dostępu do dodatkowego oświetlenia.

Profesjonalny montaż monitoringu

Planując montaż monitoringu warto pamiętać, że w takim systemie mogą działać kamery niezależne od siebie lub gotowe zestawy urządzeń instalowanych wspólnie. Niezależnie od Profesjonalny montaż monitoringu w Piaseczniewybranego rozwiązania, zawsze należy kupować urządzenia z pewnych źródeł oraz z rodzimej dystrybucji. Dobre parametry kamer mają kluczowe znaczenie, ponieważ w przypadku udowadniania włamań czy wypadków firmy ubezpieczeniowe zawsze wymagają nagrań dobrej jakości. Z tego też względu nie zaleca się stosowania atrap, które spełniają w chronionych obiektach funkcję jedynie prewencyjną i w praktyce nie są w stanie zapewnić skutecznego zabezpieczenia. Kluczowe znaczenie ma również sam montaż kamer, który powinien być przeprowadzony profesjonalnie i powierzony doświadczonym instalatorom.