Mapa strony

ARNET Systemy Zabezpieczeń Elektronicznych 

Tel: 790-622-130 

 Email: kontakt@arnetsystem.pl

Jak wybrać system monitoringu?

HD-SDI, HD-CVI, HD-TVI, AHD, IP? 

         W dzisiejszych czasach nadzór w postaci monitoringu jest czymś zupełnie normalnym i stosowanym bardzo często.
Dzięki monitoringowi możliwe jest sprawne obserwowanie konkretnego obszaru, jak również zapisywanie nagrań na dysku twardym w celu ich późniejszej analizy.
Jaki system monitoringu wybrać?Nasi klienci decydujący się na monitoring, bez względu czy to w Grodzisku Mazowieckim, Grójcu, Chynowie czy też Żyrardowie zostają postawieni jedynie przed dokonaniem wyboru rozdzielczości obrazu – w wersji HD czy też technologii IP. Technologia IP jest dużo skuteczniejsza, jednak wymaga dodatkowej kompresji obrazu. Mając do dyspozycji dwie różne technologie, na rynku pojawiła się nisza pomiędzy jednym a drugim rozwiązaniem. Została ona wypełniona przez sprzęt HD-SDI, HD-CVI, AHD, a także HD-TVI. Poszczególne rozwiązania posiadają ogromne różnice, jednak mają także jedną, wspólną cechę – obraz wideo w jakości HD oraz FULL HD.

HD-SDI jest wyposażone w stosunkowo słabą odporność na zakłócenia pojawiające w torze transmisji sygnału

Podstawową wersją jest format HD–SDI – pierwsza tego typu, ze standardem SMPTE 292M na kablu koncentrycznym. Jednakże przez fakt, że format ten jest na rynku od dłuższego czasu i jest on zastępowany nowymi rozwiązaniami, posiada on ograniczone wsparcie produktowe. W chwili jego wejścia na rynek nie cieszył się dużą popularnością – głównie za sprawą jego niskiej ceny.
Natomiast w momencie opracowania nowego sposobu podpięcia pod koniec 2010 roku, udało się ujednolicić wszystkie rodzaje kamer SD, IP oraz HD. Dzięki temu uzyskano transmisję obrazu bez opóźnienia. Monitoring tego typu gwarantował użytkownikom obraz w rozdzielczości 720p oraz 1080p, do odległości około 100 metrów. Obecnie jednak korzysta się z niego w mniejszym stopniu, gdyż jest zastępowany nowszymi rozwiązaniami.

HDCVI (High Definition Composite Video Interface) to technologia przesyłu danych po kablu koncentrycznym.

Monitoring typu HD–CVI (High Definition Composite Video Interface) został wprowadzony na nasz rynek przez firmę BSC. System ten jest przystosowany do nagrań w jakości HD. Ten rodzaj monitoringu pozwala na uaktualnienie już istniejącego analogowego systemu do standardów wysokiej rozdzielczości. Decydując się na HD–CVI ma się nie tylko gwarancję jakości, ale przede wszystkim oszczędności – system monitoringu tego typu jest bowiem tańszy od HD – SDI czy IP. Technologia pozwala na uzyskanie obrazu w jakości 1920H oraz 1280H – jest to duża jakość przy jednocześnie małej kompresji. Klienci decydujący się na wybór danej technologii monitoringu, mają zapewniony brak opóźnienia obrazu.

HD-TVI (High Definition Transport Video Interface) jest idealna do modernizacji istniejących systemów analogowych do HD

Ta technologia jest zupełnie nowym rozwiązaniem jednej z najbardziej znanej i cenionej na całym świecie firmy Hikvision. Z tej racji nie jest możliwe zmodernizowanie istniejącego systemu monitoringu do HD – TVI. Montaż tego rodzaju monitoringu zaleca się głównie na nowych obiektach, w których dopiero decyduje się na montaż monitoringu. System daje możliwości montażu kamer megapikselowych, które gwarantują zasięg nagrywania nawet do 500 metrów.

 Tabela przedstawia najważniejsze różnice pomiędzy poszczególnymi technologiami.

Więcej informacji znajdziesz w kategorii monitoring.