Mapa strony

ARNET Systemy Zabezpieczeń Elektronicznych 

Tel: 790-622-130 

 Email: kontakt@arnetsystem.pl

ARNET

Co warto wiedzieć przed montażem systemu alarmowego w domu?           Najlepsze, nowoczesne systemy alarmowe są niezwykle czułe, doskonale się prezentują pod względem estetycznym, a przy tym są proste w obsłudze i funkcjonalne. Wybierając konkretny sprzęt, warto jednak postawić na ten, który jest produkowany przez renomowanych producentów i spełnia wszystkie wymagane normy i homologacje. Należy przy tym wiedzieć, że współczesne systemy alarmowe i antywłamaniowe:

- mogą być monitorowane przez profesjonalną agencję ochrony;
- dają możliwość obsługi przez internet lub telefon;
- mają funkcję powiadamiania przez SMS;
- pozwalają także na instalacje przycisków służących do szybkiego wezwania pomocy.

Przygotowanie projektu systemu alarmowego
Nie istnieje jeden idealny i uniwersalny system alarmowy. Projektuje się go zawsze indywidualnie, biorąc pod uwagę wszelkie dane dotyczące konkretnego budynku, w tym:

 

  • wielkość;
  • rozkład;
  • punkty newralgiczne (wejścia, okna, balkony, tarasy);
  • otoczenie;
  • poziom oszacowanego ryzyka.

Instalacja systemu bezpieczeństwa
           Poszczególne elementy systemu bezpieczeństwa powinny być dostosowane do konkretnych potrzeb i najlepiej je instalować, gdy budynek jest jeszcze w stanie surowym (dzięki czemu wszelkie kable ukrywa się pod tynkiem). W innym wypadku lepsze rozwiązanie stanowi system bezprzewodowy. Instalując tego typu urządzenia antywłamaniowe, warto też pomyśleć o bardziej kompleksowym zabezpieczeniu domu, montując równocześnie z systemem antywłamaniowym np. czujniki ostrzegające przed czadem oraz dymem.

Koszty systemu alarmowego
          System alarmowy jest tym skuteczniejszy, im dokładniej odpowiada na potrzeby konkretnego domu i jego właścicieli. Dlatego taki projekt należy każdorazowo przygotować od podstaw, a do jego wykonania najlepiej zastosować najwyższej jakości, niezawodny sprzęt (przy czym zaleca się dodatkowo dokonywanie okresowych przeglądów, aby mieć pewność, że funkcjonuje on właściwie oraz że nikt celowo go nie naruszył). Koszty instalacji takiego typu zabezpieczeń zależą oczywiście od wybranego systemu i liczby jego elementów, jednak z pewnością jest to ważna i opłacalna inwestycja, która daje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że dobytek jest chroniony także pod ich nieobecność.