Mapa strony

ARNET Systemy Zabezpieczeń Elektronicznych 

Tel: 790-622-130 

 Email: kontakt@arnetsystem.pl

arnet

         Kamery monitoringu (wewnątrz i na zewnątrz budynków) to jeden z podstawowych systemów, które instalujeMożliwości nowoczesnego monitoringu wizyjnego się w celu zapewnienia bezpieczeństwa mienia i ludzi. Szczególną zaletą tego typu ochrony jest jej prewencyjny charakter. Systemy monitoringu nie tylko umożliwiają wykrycie sprawców napadu czy rabunku, ale przede wszystkim odstraszają potencjalnych złodziei. Jest to doskonały sposób zarówno na ochronę mienia firmy, jak i prywatnego domu.

Nowoczesne systemy monitoringu

Obecnie dostępne są kamery analogowe HD lub IP (o wyższej rozdzielczości), które pozwalają uchwycić wiele istotnych detali, w tym zarejestrować twarze czy numery rejestracyjne samochodu. Taki obraz można, dzięki zapisowi w lepszej rozdzielczości, powiększać i analizować punkt po punkcie w danym ujęciu. Dodatkowo, jeśli  zachodzi taka potrzeba, można zainstalować bardziej innowacyjne rozwiązania, takie jak kamery szybkoobrotowe lub ukryte.

 

Oprogramowanie systemu

Obecnie, mając na uwadze większe możliwości takich kamer, odchodzi się w systemach monitoringu od analogowego zapisu na rzecz cyfrowego. Nowoczesny monitoring to jednak nie tylko wysokiej jakości kamery, ale także odpowiednie oprogramowanie. Umożliwia ono:

- obsługę systemu na odległość;
- zdalne śledzenie obrazu na ekranie komputera lub w urządzeniu mobilnym;
- nagrywanie obrazu z kamer bez obaw o szybkie zapełnienie dysku (kamery włączają nagrywanie automatycznie, gdy wyczuwają jakąś zmianę);
- szybkie wyszukiwanie interesujących nas nagrań.

Profesjonalny monitoring i jego instalacja

          System monitoringu należy dobrać do konkretnych potrzeb właścicieli domu, firmy lub przedsiębiorstwa. Inny sprzęt instaluje się w prywatnym domu, a inny - w budynku instytucji (takiej jak biblioteka, szkoła czy urząd). Pod uwagę bierze się nie tylko charakter i wielkość budynku, ale także jego otoczenie oraz konkretne potrzeby właściciela posesji. Trzeba jednak pamiętać - aby monitoring działał właściwie, powinien być nie tylko odpowiednio zainstalowany i skonfigurowany, ale także na bieżąco serwisowany.